Adoptuj panenku a zachráníš dítě!

30. srpna 2010 v 17:48 | Aniie |  News


"Adoptuj panenku a zachráníš dítě"Projekt Českého výboru pro UNICEF Panenka ("Adoptuj panenku a zachráníš dítě") je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Záchrana 3 milionů dětí ročně znamená obrovský úspěch, a to nejen činnosti UNICEF, ale i jeho příznivců z celého světa, bez jejichž finančních darů a příspěvků by nebylo možné očkovací programy uskutečňovat. Toto společné úsilí UNICEF a široké veřejnosti je však zapotřebí ještě zdvojnásobit, protože zmíněné 3 miliony zachráněných dětí tvoří přibližně polovinu všech dětí, které je třeba ročně očkováním imunizovat.


Cíl projektu PANENKA
Cílem projektu Panenka je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě - panenky. P
Poprvé byl projekt uveden v roce 1988 v Cinisello Balsamo v Itálii pod stejným názvem (Pigotta Project) a byl velice úspěšný.

Hlavní myšlenka projektu
Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Z tohoto důvodu by měly být panenky oblečeny v národních kostýmech jednotlivých zemí, které představují, a odrážet i jiné etnické a rasové zvláštnosti té které země (barva pleti, tvar očí, vlasy).
Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Projektu se můžete zúčastnit dvojím způsobem:

Tvorbou panenky
► Nákupem - "adopcí" vytvořené panenky

1. Tvorba panenky

►►Panenku může vytvořit každý:
• žáci základních škol, kteří budou moci při výrobě panenek/panáčků v předmětech výtvarné nebo pracovní výchovy rozvíjet svoje tvořivé schopnosti a dovednosti a zároveň prohlubovat znalosti zeměpisu a historie, včetně rozvoje sociálního cítění i schopnosti empatie,
• žáci a studenti výtvarných škol, kteří při tvorbě panenky mohou uplatnit již získané znalosti a dovednosti,
všichni, kdo chtějí tímto způsobem přispět k záchraně dětí v rozvojových zemí.

►►Pokyny k tvorbě panenky:
Panenka je vyráběna podle střihu a po zhotovení je svým tvůrcem opatřena "rodným listem", na kterém je uvedeno její jméno, její fotografie, země, odkud pochází, její výška a také jméno a adresa jejího tvůrce. Střih a rodný list jsou součástí tištěných propagačních materiálů k projektu a zašleme Vám je na požádání (nezapomeňte ve svém e-mailu uvést svoji poštovní adresu).

►►Při výrobě panenek je třeba respektovat 3 podmínky:
Panenka musí být nejméně 30 cm a maximálně 50 cm vysoká.
• Při výrobě nesmí být použity plasty, toxické barvy, knoflíky ani jiné pomůcky, které mohou děti spolknout.
• Každá panenka musí být po dokončení opatřena identifikační kartou - "rodným listem", jehož formulář obdrží její tvůrce na požádání od Českého výboru pro UNICEF.

Panenku, kterou jste vytvořili, laskavě zašlete na adresu Českého výboru pro UNICEF, Elišky Peškové 17/741, 150 21 Praha 5

v nynější době však došlo k jisté změně:
Pomoci všech tvůrců panenek si velice vážíme a je nám líto, že jejich příjem musíme dočasně přerušit. Pokud ale máte panenky již vytvořené nebo jste připraveni je začít vyrábět a je ve Vašich možnostech uspořádat např. vlastní výstavu panenek, pří níž byste je sami nabízeli k adopci, je to možné a velice nám tím pomůžete. V tom případě se na nás laskavě obraťte (e-mailem nebo telefonicky na 257 199 828 begin_of_the_skype_highlighting
             257 199 828     
end_of_the_skype_highlighting
), abychom se domluvili na vzájemné spolupráci a na jednoduchých podrobnostech, které je třeba dodržet.
Děkujeme Vám za Vaši podporu projektu Panenka a těšíme se na Vaši spolupráci!

2. Prodej - "adopce" panenek

Částka, za kterou si můžete panenku zakoupit, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti 6 smrtelným dětským chorobám (suma zahrnuje očkovací látky, injekční stříkačky, jehly a zaškolení zdravotníka). Rodina nebo jednotlivec, který panenku zakoupí, tak vlastně symbolicky adoptuje dítě, které panenka představuje.

Kde můžete panenku zakoupit-adoptovat?

    • Celoročně v pražských prodejnách UNICEF (v sídle naší organizace v Domě OSN, Praha 5, nám. Kinských 6, a v Nákupní galerii Atrium, Karlovo nám. 10, Praha 2).

    • Vždy po vyhlášení celorepublikové kampaně k adopci panenek též na dalších  prodejních místech v ČR, o kterých budete na našich stránkách aktuálně informováni. Aktuální seznam prodejních míst naleznete zde.

    • Adopcí panenek přímo na naší internetové stránce v části e-panenky (panenka, kterou adoptujete, Vám bude zaslána na dobírku)

Druhá část projektu - adopce vyrobených panenek - pokračuje bez přerušení, a tak si krásné panenky z našeho projektu i nadále můžete objednávat prostřednictvím našeho webu v e-adopci (E-PANENKY) nebo zakoupit v našich prodejnách a prodejních místech či při benefičních akcích.


http://img.fler.cz/products/d2/7/6/76974/972623/1279718129.1472-79db29c94735df2.jpg
"Adoptivní rodiče", kteří panenku zakoupí pro své dítě, vnučku, neteř, ale i kamaráda nebo kamarádku, pošlou tvůrci panenky pohlednici UNICEF, aby věděl, kde panenka našla svůj domov. Pohlednici získají při nákupu/adopci panenky od Českého výboru pro UNICEF jako její součást.
administrativní poplatky.


www.unicef.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jolyn Brimm Jolyn Brimm | E-mail | Web | 12. září 2010 v 12:33 | Reagovat

To musíš vidět http://bit.ly/bLyH5t facebook trapasy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama